Katakumby reggae mogą znajdować się w każdej ciemnej grocie w głębinach Kingston Harbour. Właśnie w tym momencie, gdy jest przypływ, na płyciznach Morza Karaibskiego spotykają się wampiry, zombie i duchy, które Jamajczycy nazywają duppies. Można też przepłynąć Ocean Atlantycki i po tysiącach mil podwodnej podróży wynurzyć się w jakimś zakątku południowej Galicji.
Ukryte siły podwodnego horroru reggae od dekady przemieszczają się z kanałów Trench Town do Rías Baixas. W formie rytmu perkusji, linii basowej, gigantycznej kałamarnicy, siedmiocalowej płyty lub bulgoczącego rytmu gitary. Wielki jamajski potwór ska, rocksteady i wczesnego reggae mógł pozostać w latach 60., ale postanowił zmutować i przekształcić się w galicyjski zespół muzyczny, pełen duszy, ubrany w garnitury.
„Echo, Vibes & Fire” to drugi album Transylvanians i – bez przesady – to ich najlepsze jak dotąd dzieło.
Płyta emanuje blaskiem w postaci klasycznych już instrumentalnych utworów reggae. Transilvanians ma jeszcze jeden znak jakości – głos Javiera Marcosa, równie klasyczny jak rytmy zespołu i wszechstronny jak najlepsi czarnoskórzy piosenkarze.
Do grupy dołączył gościnnie historyczny Roy „Mr. Symarip” Ellis.
Łącznie dziesięć oryginalnych piosenek i dwa covery: „Dr. „Jekyll & Hyde Park” zespołu Mohawks i znakomita wersja „Gates Of The West” zespołu Clash.
BMG BEAT, THE
Cena: 33.00zł
Kup teraz
| Liquidator CABRIANS, THE
Cena: 65.00zł
Kup teraz
|
People Like You MAD SIN
Cena: 69.00zł
Kup teraz
| Jump Up! Records SKATALITES, THE
Cena: 85.00zł
Kup teraz
|
Warner BLACK SABBATH
Cena: 121.00zł
Kup teraz
| Liquidator LOS OFFBEATERS
Cena: 39.00zł
Kup teraz
|
Lou & Rocked Boys VESPA
Cena: 44.00zł
Kup teraz
|